Opublikowano 2 listopada 2023 Aktualności

Pielęgnacja włosów jesienią – Klucz do zdrowej i pięknej fryzury

Włosy to naturalna ozdoba człowieka, wyjątkowy dar natury, który warto pielęgnować. Piękne i zdrowe włosy stanowią znakomitą wizytówkę każdej osoby. Jednak, aby zachować ich blask, elastyczność i siłę, niezbędna jest właściwa pielęgnacja. Pielęgnacja włosów to obszar, który może być zarówno profesjonalnie zrealizowany w salonie fryzjerskim, jak i utrzymywany w domowym zaciszu.

Najważniejszym krokiem w pielęgnacji włosów jest odpowiedni dobór produktów. Szampon powinien być dostosowany do rodzaju skóry głowy, natomiast do włosów warto wybrać odpowiednią odżywkę, maskę lub olejek. Ważne jest również, jak nakładamy te produkty i jak dbamy o włosy w codziennej pielęgnacji.

Wielu z nas zastanawia się, jakie trendy i zabiegi wybrać, aby uzyskać zdrowe włosy po lecie, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z przesuszeniem, rozdwojonymi końcówkami i nadmiernym rozjaśnieniem. Styliści naszego Salonu, polecają intensywne zabiegi nawilżające, takie jak rytuały pielęgnacyjne NaturalTech Tailoring marki Davines czy rekonstrukcję włosów Joico K-PAK, zaplanują kontynuację pielęgnacji w domu oraz jeśli to konieczne kosmetyczne cięcie, które pomoże przywrócić włosom blask i sprężystość.

Co do jesiennych propozycji w pielęgnacji włosów, warto eksperymentować z produktami z poprzedniego sezonu. Oto niektóre z naszych rekomendacji:

Jeśli masz suche i odwodnione włosy, możesz spróbować nawilżającego szamponu w kostce MOMO/shampoo  i odżywczego masła do włosów OI Hair Butter, które zapewnią Twoim włosom miękkość i połysk.
Jeśli masz cienkie lub wiotkie włosy, możesz zastosować nadający objętość szampon  VOLU/shampoo, który nada Twoim włosom gęstość i lekkość oraz wielofunkcyjny olejek do włosów przeciw puszeniu się i zwiększający połysk OI Oil.
Jeśli masz puszące się i niesforne włosy, możesz wypróbować wygładzający szampon  LOVE/shampoo lub termoochronne serum wygładzające do włosów LOVE Smoothing Perfector, które ujarzmią Twoje włosy i sprawią, że będą gładkie i jedwabiste.
W pielęgnacji włosów istnieje wiele możliwości i produktów, ale najważniejsze jest dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb i typu włosów. Ostatecznie, zdrowe włosy to podstawa, na której możemy zbudować kreatywne stylizacje i cieszyć się pięknem naszej fryzury.